Матеріально-технічна база навчального закладу

Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Черкаської районної ради Черкаської області розрахована на 400 місць. Учні навчаються в окремо облаштованих приміщеннях.

Будівля початкової школи цілісна, має 1 поверх, загальна площа – 612,1 м2.  У приміщенні початкової школи - 6 навчальних кабінетів, спальня, ігрова кімната, майстерня. Опалення приміщення здійснюється централізовано. У шкільному приміщенні функціонує 2 туалети, встановлено 2 умивальники у санвузлі. Всі навчальні кабінети естетично та змістовно оформлені у вираженому індивідуальному стилі відповідно до Положення про навчальні кабінети, відповідають санітарним правилам і нормам. Щороку здійснюються поточні ремонти відповідно до фінансових можливостей закладу, класні кабінети поповнюються новими меблями.

Кабінети для учнів початкових класів мають природне освітлення, світло падає на робочі місця учнів зліва, що відповідає вимогам, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України. Робоче місце вчителя укомплектоване робочим столом. Кожен навчальний кабінет забезпечений учнівськими партами, стільцями, демонстраційними стінками, призначення яких – збереження навчально-наочних посібників, дидактичних матеріалів, методичної, художньої та довідкової літератури., дитячими шафами для одягу.

Організовано робочі місця, які відповідають нормам охорони праці, правилам техніки безпеки та виробничої санітарії.

Будівля основної школи цілісна й має 2 поверхи, загальна площа –  1498,9 м2.  У приміщенні – 13 навчальних кабінетів, спортивна зала, кабінет психологічної служби, методичний кабінет, учительська, кімната учнівського самоврядування, бібліотека, медичний кабінет. Комп’ютерною технікою облаштовано 2 комп’ютерні кабінети та розпочато створення лінгафонного кабінету.

Навчальний заклад має обладнані навчальні кабінети, які комплектуються відповідно до «Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів». Кожен навчальний кабінет забезпечений учнівськими партами, стільцями, демонстраційними стінками, призначення яких – збереження навчально-наочних посібників, дидактичних матеріалів, методичної, художньої та довідкової літератури. Кабінети озеленені, затишні, мають виражену індивідуальність. Всі кабінети підвищеної небезпеки забезпечені медичними аптечками та засобами пожежогасіння.

Опалення школи здійснюється централізовано. Усі приміщення школи відповідають санітарним правилам і нормам. Щороку здійснюються поточні ремонти відповідно до фінансових можливостей закладу, класні кабінети поповнюються новими меблями та сучасною комп’ютерною технікою. Естетика оформлення навчальних приміщень виконана у відповідній кольоровій гамі, яка передбачена загальними  Державними санітарними нормами і правилами до оформлення класних навчальних приміщень.

Територія навчального закладу обнесена металевою та залізобетонною огорожею, займає 2,8 га землі.

Навколо будівлі розбиті квітники площею 0,1 га Біля навчального закладу розміщений парк площею 0,5 га із спортивним та ігровим майданчиком для учнів.

На пришкільній території знаходяться:

- їдальня;

- господарчий двір;

- спортивний майданчик;

- котельня;

- туалет;

- гімнастичний майданчик;

- майданчик для рухливих ігор.

Територія школи відгороджена від проїжджої частини, має зелені насадження, квітники. Стан будівель в цілому, окремих приміщень, а також пришкільної території відповідає хорошому рівню.

Інформаційно-технічні ресурси для забезпечення якісної освіти

Для якісного забезпечення освітнього процесу використовуються комп’ютерний клас і лінгафонний кабінет 26 сучасних комп’ютерів. У кбінетах фізики, хімії, біології встановлені сучасні інтерактивні комплекси (ноутбук, проектор, мультимедійна дошка). Підключено до мережі Інтернет зі швидкістю передачі даних 100 Мбіт/c  комп’ютерів. Провайдер «MClaut» «Укртелеком», тип підключення – дротовий. Це дає вільний доступ до світових електронних ресурсів під час проведення уроків інформатики, а також забезпечує потреби вчителів-предметників та школярів у позаурочний час у підготовці позакласних заходів, пошуку навчальної інформації, доступу до навчально-освітніх сайтів тощо. Вчителі, враховуючи матеріально-технічну базу школи, мають змогу бути учасниками методичних вебінарів у режимі on-line.

Є 3 плазмові телевізори у кабінеті англійської мови, обслуговуючої праці, початкових класів.

Базове програмне забезпечення – Windows XP, Windows 7, Windows 10.

Прикладне програмне забезпечення для підтримки навчально-виховного процесу: Outlook Express, Opera, Chrome, MS Office 2007, MS Office 2010, MS Office 2013, Skype, ICQ, Lingvo, MS Producer, Movie Maker, Stamina, Compris, Tux Paint, Сходинки до інформатики, Visual Studio, Py Charm, Python, Lazarus, Pascal ABC, Rapid Typing, Screth.

Прикладне програмне забезпечення для підтримки управління навчальним закладом – «КУРС: Школа». Комп'ютерна програма  призначена для ведення єдиної бази даних загальноосвітнього навчального закладу, управління шкільними процесами, розрахунку навантажень вчителів, складання розкладу занять, обліку дітей шкільного віку та автоматичного (натисненням однієї кнопки) складання обов'язкових звітів ЗНЗ-1, 77-РВК і 83-РВК, ведення електронних шкільних журналів.

Програма «КУРС: Школа» здатна враховувати відомості про інфраструктуру школи, адміністрацію, вчителів, учнів, їх батьків або опікунів, навантаження, санітарні норми; навчальний план школи, навчальні програми з окремих предметів; відомості про класи і їх кількість, розподіл по змінах; встановлювати розпорядок роботи школи на кожен день, а також протягом тижня, місяця, чверті, півріччя, року. За допомогою програми складається розклад занять - найважливіший документ планування навчального процесу і основний організаційний документ школи, який визначає роботу адміністрації, вчителів, учнів та всього закладу в цілому і, як наслідок, поліпшується ефективність роботи школи, створюються більш комфортні умови для її плідної роботи.

Можливо автоматичне  складання обов'язкових звітів ЗНЗ-1, 77-РВК та 83-РВК.

З метою впровадження інформаційних технологій у навчально-виховний процес у школі створено й поповнюється банк електронних засобів навчання, навчальних проектів та презентацій з усіх предметів. Проводиться робота над поповненням шкільної медіатеки.

Слід зазначити, що обладнання кабінету інформатики використовується для проведення занять з інформатики, історії, хімії, біології, фізики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва та інших. Вчителі користуються послугами комп’ютерних класів для підготовки до уроків, оформлення публікацій та презентацій.

При кабінеті створено інформаційний центр, що надає доступ до світових інформаційних баз даних, електронних бібліотек, якими користуються учні та педагоги.

У школі створений шкільний веб-сайт http://slobodazosh1.jimdo.com/ -  офіційний сайт Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Черкаської районної ради Черкаської області. Містить інформацію про школу, учителів школи, матеріали з шкільного життя, творчість учителів та учнів школи, сценарії виховних заходів, досягнення школи та її вихованців, тести, питання-відповіді, фото, шкільні новини...

Бібліотека (загальна площа 60,2 м2)  займає окреме місце на першому поверсі і має у своєму складі читальну залу, книгосховище, бібліотеку. Бібліотека обладнана комп’ютерною технікою (принтер), має доступ до мережі Інтернет, а також окреме одне комп’ютеризоване робоче місце для учнів.

Бібліотечний фонд навчальної літератури становить 1 примірників книг і брошур, у тому числі 1 примірників підручників.

Наявні у закладі бібліотечні ресурси використовуються оптимально, а тому роль шкільної бібліотеки у створенні освітнього інформаційного

середовища закладу незаперечна.

Забезпечення учнів та педагогічних працівників навчальною літературою

(крім підручників): кількість навчальної літератури на 1 особу – 11

 

екземплярів.