Міжнародний день безпечного Інтернету

14.02.2023 року практичний психолог Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Червонослобідської сільської ради Черкаської області Рибчинська С.С. провела заняття з учнями 7-А, 7-Б та 9-А класів «Безпечний інформаційний простір» до Міжнародного дня безпечного Інтернету. Також фахівець поширила інформаційні матеріали з означеного питання серед здобувачів освіти 1-11 класів, батьків та педагогічних працівників.

14 Лютого - Міжнародний день безпечного Інтернету

            Інтернет — дивовижний винахід людства, який, безсумнівно, змінив світ набагато більше, ніж ми можемо собі уявити. Однак не все так добре, адже разом з позитивними моментами, всесвітня мережа принесла в наше життя певні ризики та небезпеки. Це все тому, що інтернетом, як іншими речами, що придумали люди, користуються саме люди. Але, на жаль, не всі люди мають безпечну для інших поведінку.

            Сьогодні в мережі дуже багато приватної інформації, а Міжнародний день безпечного Інтернету створений саме для того, щоб нагадати нам, що ми маємо вміло захищати свої персональні дані, щоб не потрапити в небезпеку.

      КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ «КІБЕРПЕС»

            Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій.    Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:

·  поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;

·  повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот «Кіберпес». У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.

            Чат-бот у  Telegram (https://t.me/kiberpes_bot) і Viber (https://viber.com/kiberpes) допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

            У чат-боті «Кіберпес» можна знайти інформацію про те:

·  що таке «кібербулінг» та як він проявляється;

·  як визначити контент, що містить кібербулінг;

·  що робити, якщо вас кібербулять;

·  як видалити матеріали, що містять кібербулінг;

·  як попередити кібербулінг;

·  як не бути кібербулером.