STEM-фестиваль Robotica 201812-13 травня на ВДНГ відбувся десятий ювілейний фестиваль Robotica 2018. Це найбільший сімейний STEM-фестиваль України. Він продемонстрував гостям нестандартні вирішення важливих проблем людства, змінює ставлення до робототехніки, інженерії та освіти в цілому. 

Навіть ті, хто не цікавиться наукою,  провели насичений уїк-енд з рідними. Фестиваль зібрав на одній території яскраві фото зони і безліч активних розваг на свіжому повітрі. По-перше, сотні роботів, що змагаються та тисячі інженерів-конструкторів у віці від 6 років, дозволять дізнатися все про роботехніку. По-друге, безкоштовні майстер-класи зацікавлять всіх членів сім’ї: дитяча йога, черлідинг, акторська майстерність, айкідо, малювання кавою, оріґамі, гра на барабанах і багато іншого.

Вперше на фестивалі з’явилась Алея стартапів. Тут юні підприємці представляли вирішення сучасних проблем аграрного сектору, використовуючи тільки авторські розробки. Запропоновані моделі  цікаві не тільки членам журі, а й інвесторам.

В рамках фестивалю пройшов дитячий архітектурний конкурс. 400 учасників віком від 3 до 18 років представили свої масштабні архітектурні конструкції та розбудили інтерес до інженерної, архітектурної та дизайнерської сфер в кожному.

Юні вчені, віком від 6 до 25 років, показали свої винаходи і змагалися за можливість представити Україну на World Robot Olympiad (WRO), яка пройде в Таїланді у листопаді 2018р.

Не менш видовищними були  змагання роботів. Винахідники представили автономних роботів, які змагалися в двох категоріях: робо-сумо і слалом. Діти  демонстрували свої знання в інженерії, комп’ютерному програмуванні, математиці та робототехніці.

На фестивалі  проходило будівництво моделі ракети Falcon 9. Організатори обіцяють, що створена модель буде занесена в «Книгу рекордів України» як найбільша ракета, створена з мільйона кубиків LEGO. Ще один рекорд фестивалю буде зафіксований за призовим фондом: більше двох тисяч юних винахідників отримали конструктори LEGO, неймовірний досвід і яскраві спогади.