Світ без насильства

На виконання річного плану роботи школи, з метою формування у дітей та учнівської молоді позитивної мотивації щодо здорового способу життя, попередження правопорушень та насильства в навчальному закладі  проводився тиждень  «Світ без насильства». 

У школі організована виставка книг, брошур щодо основ толерантності, запобігання жорстокій поведінці, конфліктам (бібліотекар школи Овчаренко Т.А.).

Вчителі української мови та літератури написали з учнями твори на тему «Мій улюблений світ без насильства». Ця тема знайшла свій відгук і у власних дитячих поезіях. Переможцями стали: Кикоть Антоніна , Толочко Оксана (10 клас).

Соціальний педагог школи Давиденко Г.В. та практичний психолог Рибчинська С.С. з метою вироблення знань і умінь у визначенні ознак фізичного, психологічного чи сексуального насильства над дітьми та профілактики цього явища виступили перед учителями на інформаційно-методичній нараді при директору з повідомленням «Що таке насильство» та показом презентації «Як зберегти життя дитини», на методоб?єднанні класних керівників «Форми жорстокого поводження з дітьми». Вони ознайомили педагогів з документами, у яких визначені напрями діяльності органів та закладів освіти щодо попередження насильства. 

Психологічною службою проведено години спілкування на тему «Життя людини – найвища цінність» (8-мі класи), заняття з профілактики торгівлі людьми із використанням настінних ігор «Галопом по Європах!», «Рожеві окуляри» (8-11-ті класи), профілактичні заняття з використанням коміксу на тему «Твоє життя – твій вибір» (6-7-мі класи). 

Класні керівники провели змістовні виховні години на  тему: «Насильство. Його ознаки і наслідки», «Права дітей» (5-11 класи).

З метою поглиблення знань батьків з питань запобігання насильству та надання інформації про види насильства і способи їх уникнення практичним психологом  Рибчинською С.С. та соціальним педагогом школи Давиденко Г.В. проведені виступи із використанням презентації на класних батьківських зборах на тему «Що таке насильство та недбале ставлення до дітей», «Правові аспекти захисту від насильства» (2-гі клас).

Ця тема знайшла своє відображення і в малюнках на асфальті «Світ навколо нас». В конкурсі брали участь учні 5-8 класів. Переможцями стали:

- І місце -  8-А, 6-А, 6-Б класи;

- ІІ місце – 8-Б, 5-ий класи;

- ІІІ місце – 7-ий клас.

Учні 5-11 класів взяли активну участь у виставці емблем тижня та виготовленні тематичних буклетів.  

Спеціалістами психологічної служби проведено заняття з елементами тренінгу «Захист від жорстокого ставлення» (9-ті класи).

Цікаво пройшов фестиваль психологічних театрів «Мій улюблений світ без насильства» (6-9-ті класи). Переможцями стали 6-А та 8-А класи (І місце), ІІ місце посіли соціально-психологічні театри 9-А, 9-Б та 6-Б класів, ІІІ місце – учні 7-ого класу.

Учні 1-4 класів взяли активну участь у конкурсі-виставці колажів «Щасливе дитинство»