X науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека

З 17 по 22 вересня 2017 року в Україні та Польщі тривав Х науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі». В ньому взяв участь директор, вчитель історії Червонослобідської ЗОШ І –ІІІ ст. №1 Анатолій Самохотов.

Цей щорічний освітньо-методичний семінар для викладачів історії та гуманітарних дисциплін складався із лекцій та дискусій, а також відвідань меморіальних місць, пов'язаних з трагедією Голокосту на теренах Західної України та Польщі. Учасники відвідали пам'ятні місця у Львові, Білгораї, Любліні, Меморіал на місці колишнього табору Треблінка, Меморіал та музей «Майданек», Замосць, Томашув, Белжець та Меморіал і музей на місці колишнього нацистського табору смерті Белжець, Меморіал жертвам Голокосту у Раві-Руській та Жовкву.

Протягом семінару учасники мали змогу  прослухати лекції, взяти участь у практичних заннятях та тренінгах. Теми стосувались становища євреїв України у міжвоєнний період, українського націоналістичного руху та євреїв, сприйняттю Голокосту в Україні та Польщі, комеморативних практик різного часу та місць тощо.

Семінар організовано у співпраці Українського центру вивчення історії Голокосту та Осередку "BRAMA GRODZKA - TEATR NN” за фінансової підтримки American Jewish Committee та Conference on Jewish Material Claims Аgainst Germany.

PS: Справжньою приємною несподіванкою стала зустріч з випускницею рідної школи Тарасенко Анастасією на вулиці Львова, яка на разі є студенткою першого курсу Національного університету «Львівська Політехніка». Вона  ще раз довела те, що випускники нашої школи бажані в найкращих вищих навчальних закладах України. Успіхів тобі, Насте, у навчанні!